בדיקת שירותי אחסון אתרים?

אחסון אתרים הוא תחום ענף וגדול שבו ישנם שירותים המוצעים ללקוחות במגוון רמות.

אז כיצד נוכל לברור איזה שירות אחסון אתרים מתאים לנו?

ראשית, יש לזכור כי אתר אינטרנט הוא בעצם שלט וירטואלי דרכו אנו מעוניינים להביא לעסק שלנו הזדמנויות ועסקאות חדשות, לאם פעם אנו נתקלים בלקוחות הבונים אתר "כי צריך אתר אינטרנט", אז לכם התגובה:

אתר אינטרנט שאין בו כמות מספקת של גולשים משול לאלפי פלאיירים הנמצאים על שולחן המשרד שלכם, הם שם נכון, הם מציגים את התוכן הרצוי – גם נכון, אבל איש לא יראה (או ייחשף) אל התוכן ואל השירות או המוצר אותו אתם מעוניינים למכור.

להלן מספר מאפיינים חשובים של אחסון אתרים:

  1. מהירות תגובה.
  2. אבטחה.
  3. גמישות.
  4. תמיכה.

 

1. מהירות התגובה

מהירות התגובה של השרת הינה פועל יוצא של מספר פרמטרים:

מיקום השרת: יש לדאוג כי אתר האינטרנט שלכם יהיה מאוחסן קרוב ככל הניתן למשתמשים המיועדים, למשל, אתר בעברית מן הסתם יאוחסן בישראל ולא בשום מקום אחר על מנת להפחית את זמני התגובה עבור המשתמשים ולהאיץ את מהירות פעולת האתר שלכם מול המשתמשים.

קו האינטרנט אליו מחובר השרת: יש לדאוג כי קו האינטרנט אליו מחובר שרת האחסון שלכם יהיה מספיק מהיר ויעמוד בקצב העברת הנתונים גם בשעות העמוסות או בזמן מתקפות אינטרנט (ב-RCT קו האינטרנט אליו מחובר שרת האחסון הוא קו של 20Mbps).

שרת בסיס בנתונים: ברוב המקרים שרת בסיס הנתונים המכיל את רוב נתוני האתר שלכם לא נמצא על אותו שרת אחסון, כאשר ישנם מספר אלפי אתרים על אותו השרת, עלולה (ובדרך כלל יש) להיווצר פקעת נתונים כאשר גולשים מכל האתרים המאוחסנים על אותו השרת מבקשים נתונים והשרת אינו עומד בעומס – הבקשות נכנסות לתור וממתינות שהשרת יתפנה, דבר זה גורם לעומסים לא רצויים, תקלות ואף לעתים השבתה של האתר.

2. אבטחה

בכל שנה נפרצים אלפי אתרי אינטרנט בישראל. רוב הפרצות הן תוצר של התקפות מסוג  מאוד מסויים שניתן למנוע אותן על ידי ניטור ותחזוקה נאותים של שרת האחסון. לנו ב-RCT אחסון אתרים יש את מיטב מומחי אבטחת המידע בתחום העולים לילות כימים על מנת לשמור על המידע והאתרים תקינים בכל מצב ובכל התקפה.

3. גמישות

כפי שציינו במדריך איך מתחילים  אתר אינטרנט נבנה בשימוש במערכות שונות ושפות תכנות שונות. שירות אחסון אתרים חייב להיות גמיש מספיק וקשוב לצורכי השוק על מנת לאפשר למשתמשים ולמתכנתים להשתמש בכל אפשרות או מאפיין רצוי מבלי להיות תלויים בטכנאי או מומחה מטעם חברת האחסון. גמישות היא עניין מאוד חשוב גם בתחום העדכונים, לא מעט תוכנות לניהול אתרים דורשות עדכונים כאלה ואחרים הדורשים עדכונים בשרת האחסון עצמו.

אנו בחברת RCT אחסון אתרים דואגים לשמור על שרתי האחסון שלנו מעודכנים ומאפשרים כל מאפיין דרוש בשרת על מנת ליצור אתרי אינטרנט דינמיים, חדשניים ותקינים – כל עוד הדבר אינו פוגע באבטחת השרת.

4. תמיכה

למרות ששירות אחסון אתרים הוא בדרך כלל שירות סטטי ולא נדרשים יותר מדי שינויים במערכת או בחבילות האחסון, לעתים יש צורך בתמיכה מטעם חברת האחסון על מנת לבצע פעולות כאלה ואחרות. שירות תמיכה הוא שירות חשוב לא רק בזמינותו אלא יותר באנשי המקצוע והניסיון שלהם בתום על מנת לספק פתרונות ולא שאלות.

אנו ב-RCT מתגאים ב-15 שנים בתחום האינטרנט , בניסיון, ביידע ובמקצועיות.

 

 

כתיבת תגובה