כיצד לבצע מעבר חלק של הדואר האלקטרוני לחבילה חדשה?


בכל פעם שלקוח מבקש להעביר את שירותי האחסון אלינו מספק אחסון אחר אנו נתקלים בחשש מפני איבוד הודעות דואר אלקטרוני ושינויי ההגדרות בדומיין.

לקוחות רבים אינם מבינים כיצד פועלת מערכת הדואר האלקטרוני באינטרנט ועל כן מקנן בהם החשש מפני תקלות בשעת המעבר בין ספק אחסון אחד למשנהו.ובכן, מערכת הדואר האלקטרוני מתוכננת בצורה יעילה עד מאד.

לכל שם מתחם או דומיין ישנן רשומות MX. ראשי התיבות של MX הן: Mail Exchanger כלומר, עבור כל דומיין מוגדר מי הם שרתי הדואר האלקטרוני המקלים דואר עבורו.

נניח שכרגע אתם נמצאים אצל ספק אחסון מסויים ששרת הדואר האלקטרוני שלו נקרא לצורך הדוגמה:

mx.sapak.co.il רשומת ה-MX בדומיין שלו תצביע על שרת זה ולא זו בלבד, ישנו ערך נוסף לרשומת ה-MX והוא העדיפות.

ניתן להגדיר מספר רשומות MX לכל דומיין ולכל אחת ניתן להגדיר עדיפות, למשל:

10 mx.sapak-doar.co.il

20 mx2.sapak.-doar.co.il

הכוונה היא שישנם שני שרתי דואר אלקטרוני המקבלים הודעות דואר עבור אותו הדומיין, האחד mx.sapak-doar.co.il בעל עדיפות 10 והשני mx2.sapak-doar.co.il בעל עדיפות 20, כלומר, העדיפות היא לשלוח דואר אלקטרוני לשרת הראשון.

כל שרת דואר או משתמש באינטרנט שישלח דואר אלקטרוני לדומיין הנ"ל ישלח אותו קודם לשרת mx.sapak-doar.co.il ורק אם הפעולה תיכשל הדואר ישלח לשרת השני: mx2.sapak-doar.co.il.

מערכת זו מאד נוחה במיוחד כאשר מעבירים חבילת אחסון מספק אחד למשנהו, התהליך הוא פשוט, אם נשתמש בדוגמה שלמעלה בעת המעבר לאחסון בשרתי RCT נשנה את כתובת שרת הדואר  המשני מ-mx2.sapak-doar.co.il ל-www.linuxhosting.co.il ונשאיר אותו עם עדיפות 20.

התוצאה תהיה שדואר אלקטרוני ימשיך לזרום כרגיל ולאחר כ-24 שעות נמחק את הרשומה בעלת העדיפות הגבוהה יותר: mx.sapak-doar.co.il על מנת שדואר אלקטרוני עבור אותו דומיין יזרום ישירות לשרתי האחסון של חברת RCT – www.linuxhosting.co.il.

בצורה זו מתבצע מעבר חלק בין שרתי אחסון דואר אלקטרוני, יציבות השירות נשמרת וכמובן גם הודעות הדואר האלקטרוני ופעילות הארגון.